Etykieta w biznesie

Styl i dobre maniery.

Bardzo często nie przypuszczamy nawet że oto, teraz korzystamy z którejś z zasad dobrego wychowania,
ale co gorsze często nie wiemy również, że korzystać właśnie powinniśmy.Badania przeprowadzone przez politechnikę w Darmstadt  polegały na śledzeniu losów 6500 absolwentów na przestrzeni dziesięcioleci od ukończenia uczelni. Wykazały one w sposób jednoznaczny, że to właściwy styl i dobre maniery są czynnikiem decydującym o karierze.
Wygląd zewnętrzny, zachowania oraz swoboda stanowią klucz do sukcesu. Pisze Brigitte Nagiller w klasycznej już książce „Styl i dobre maniery”.
Savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, zaś vivre znaczy po prostu żyć. Savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. Używajmy tej sztuki świadomie.

Poznaj nasze szkolenia z zakresu etykiety
i kontaktów w biznesie:

Etykieta w kontaktach biznesowych.

Etykieta to rzecz niezwykle cenna. Przydaje się, politykom, dziennikarzom, marketingowcom , a także wszystkim tym, którzy dbają o grzeczność w kontaktach zawodowych i prywatnych. Prawda jak dobrze brzmi? Etykieta językowa, etykieta  stołu, biznesu…A wszystko zaczęło się od etykiety … czytaj dalej>>

Sztuka toastu.

Czy przychodzi nam na myśl w codziennym życiu, że  toast może być traktowany jako forma, a nawet gatunek literatury stosowanej? Jeśli nie, to szkoda bo to prawda. Zwraca się uwagę, że toast jest  najczęściej konwencjonalny. Ale przecież  może też przybrać dłuższą  i oryginalną postać przemowy prozą lub wierszem, a nawet pieśni. Śpiewanie podczas staropolskich uczt i biesiad  było  … czytaj dalej>>