Motywacja

Pozytywna czy negatywna?

Jednych motywują wyzwania, innych unikanie niebezpieczeństw. Część z nas znakomicie pracuje w atmosferze silnej konkurencji i stresu, inni nie potrafią zebrać myśli i podejmować racjonalnych decyzji w sytuacji napięcia i zagrożenia.

Aby skutecznie motywować musimy wiedzieć jakie motywatory są odpowiednie w odniesieniu do poszczególnych ludzi, jakie są psychologiczne mechanizmy ich podejmowania lub zaniechania.

Zrozumienie zdolności, które pozwolą na wykorzystanie różnorakich mechanizmów motywacyjnych, to cel szkolenia. Do tego potrzebna jest oczywiście wiedza, umiejętności komunikacyjne oraz trening.

Poznaj nasze szkolenia z zakresu motywacji:

Trening motywacyjny.

Chcę czy muszę? Pragnę czy też powinienem? Jeżeli zadaję sobie takie pytania, to znaczy że moja motywacja nie jest przesadnie silna… Ale zadając takie pytania, wiem jednak jak motywacja jest ważna i ze niekiedy buduję sobie pseudomotywacje. Jako usprawiedliwienie jej braku… czytaj dalej>>

Trening asertywności.

Asertywność nie jest cechą osobowości, a to oznacza, że każdy asertywności może się nauczyć. Asertywność  to umiejętność bezpośredniego wyrażania  myśli, uczuć, potrzeb. Jednakże dbając  o własne prawa szanujemy przy tym prawa innych.  Asertywna postawa interpersonalna jest jednoczesną komunikacją dwóch przekazów: „Ja mam prawo być sobą. Ty masz prawo być sobą”… czytaj dalej>>