Prezentacja

Czym jest prezentacja?

Czasami najtrudniej odpowiedzieć na najbardziej podstawowe pytania. Dla niektórych jest to plik w Power Poincie, który rzutnik wyświetla się na ekranie, a prezenter czyta jego treść. Nic bardziej błędnego. Prezentacja jest krótką formą sceniczną wykonywaną przeważnie przez jednego, czasami – kilku aktorów, ze swoją dramaturgią, choreografią, rekwizytami i słuchaczami.
Aktor – prezenter przy pomocy tych wszystkich narzędzi ma skutecznie przekazać słuchaczom informacje będące treścią prezentacji, a w konsekwencji popchnąć ich do z góry określonego działania, które służy osiągnięciu założonego celu. Prezenter, tak jak aktor, musi uwieść audytorim, sprawić, żeby mu zaufali, zainteresować ich i podtrzymać to zainteresowanie do końca spektaklu – prezentacji. Prezenter, tak jak aktor musi mieć odpowiedni warsztat, znać swój tekst, umieć posługiwać się mową ciała, głosem, scenografią i rekwizytami. Od tego czy potrafi oczarować swoich słuchaczy może zależeć powodzenie kluczowego kontraktu, awans, wizerunek firmy.
Uświadomienie sobie i zaakceptowanie tego jest już połową sukcesu, wskazówki co do pozostałych 50% znajdziesz w naszych szkolenia z zakresu prezentacji.

Poznaj nasze szkolenia z zakresu prezentacji:

Zaprezentuj albo zgiń.

Przygotowując prezentację firmy, produktu, ważnego tematu bez wątpienia warto postawić
na niestandardowość i zaskoczenie. Celem jest stworzenie prezentacji  w ciekawy i nowatorski sposób, znalezienie nowego punktu widzenia. Możemy to zrobić pracując razem … czytaj dalej>>

Prezentacja po angielsku.

English is everywhere! No tak, i co tu powiedzieć na takie dictum? Po prostu zaakceptować! Pamiętając przy tym o wielu różnicach językowych i odmienności obyczaju oraz etykiety , o których warto pamiętać przygotowując prezentację lub wybierając się na konferencję jedynie w roli słuchacza. A skoro „Angielski jest wszechobecny..” Skoncentrujmy się właśnie na nim … czytaj dalej>>

Partnerem szkolenia jest British School w Łomiankach